- Made of high quality polypropylene, combined with a unique locking device that helps keep pages neat and secure
- Great for reports and presentations and ideal for any office
- 10mm diameter gives a capacity of 60 sheets
- Black
<
>
5 Star Office Binding Combs Plastic 21 Ring 65 Sheets A4 10Mm Black [Pack 100]
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Size | A4 |
| Dimensions | 328x131x70mm |
| Diameter/Spine Width | 10mm |
| Document Size | A4 |
| Manufacturer | Spicers |
| Max Capacity | 60 Sheets |
| Material | Plastic |
| Weight | 382g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Binding Spines & Combs |
Description
Q-Connect Black Binding Combs are made of high quality polypropylene, combined with a unique locking device that helps keep pages neat and secure. Use them with Q-Connect Binding Covers and comb binding machines for a complete binding solution great for reports and presentations and ideal for any office. These 10mm binding combs have a capacity of up to 55 sheets of paper.
Alternative Products
-
Product Code: BB5849479 Stock Available
-
Product Code: 50498621 Stock Available
-
Product Code: 35650514 Stock Available
-
Product Code: 3306823 Stock Available
-
Product Code: 8549645 Stock Available
-
Product Code: 85489128 Stock Available
-
Product Code: 85498053 Stock Available
-
Product Code: 32565270 Stock Available
-
Product Code: 32039031 Stock Available
-
Product Code: 40586585 Stock Available
-
Product Code: 40585861 Stock Available
-
Product Code: BB5346138 Stock Available
-
Product Code: 43457359 Stock Available
-
Product Code: 405857266 Stock Available
-
Product Code: KF24022192 Stock Available
-
Product Code: KF24018221 Stock Available
-
Product Code: 405861513 Stock Available
-
Product Code: 85491321 Stock Available
-
Product Code: 85494863 Stock Available
