- Fast application & cost-saving organising
- Ideal for rewards charts, packaging and more
- Hand-write on the label
- Reliable adhesion
- Sticky dots, stars and small labels in a variety of colours and sizes
<
>
Avery Packet of Labels Colour Coding Diam.8mm Assorted Ref 32-291 [560 Labels]
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Labels Per Sheet | 80 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 89x5x143mm |
| Form | Round Labels |
| Label Size | 8mm |
| Label Colour | Assorted |
| Manufacturer | Avery UK |
| Pre-Printed | No |
| Warranty | 12 Months |
| Weight | 0.01kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Avery dot stickers are great for colour coding your calendars with holiday information. Use different coloured dot stickers for different staff members. Also perfect for colour coding and reward charts. These assorted coloured dots are 8mm in diameter and come in packs of 560 dots.
Alternative Products
-
Product Code: 404264139 Stock Available
-
Product Code: 84278835 Stock Available
-
Product Code: 877506393 Stock Available
-
Product Code: 464866654 Stock Available
-
Product Code: 555710243 Stock Available
-
Product Code: 909027
-
Product Code: 300210527 Stock Available
-
Product Code: 39555566 Stock Available
-
Product Code: 402072427 Stock Available
-
Product Code: 4038869
-
Product Code: 4038824
-
Product Code: 4038830
-
Product Code: 4046488150 Stock Available
-
Product Code: KF27014326 Stock Available
-
Product Code: KF270131329 Stock Available
-
Product Code: 154018
-
Product Code: 402095491 Stock Available
-
Product Code: 877514123 Stock Available
-
Product Code: 877492586 Stock Available
-
Product Code: 30025010 Stock Available
-
Product Code: 300380153 Stock Available
-
Product Code: 300510118 Stock Available
