- Fast application & cost-saving organising
- Ideal for rewards charts, packaging and more
- Sticky dots, stars and small labels in a variety of colours and sizes
- Hand-write on the label
- Reliable adhesion
<
>
Avery Packet of Labels Star Shaped 14mm Assorted Ref 32-352 [90 Labels]
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Labels Per Sheet | 45 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| Form | Assorted Shapes |
| Dimensions | 89x5x143mm |
| Country of Origin | UK |
| Manufacturer | Avery UK |
| Pre-Printed | No |
| Label Size | 14 mm |
| Label Colour | Assorted |
| Warranty | 12 Months |
| Weight | 0.01kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
These star stickers are a great way to recognise achievement. Use them as reward stickers on charts using a different coloured star depending on what the child has achieved. Even use a gold star for that ultimate achievement. These star labels are also ideal for card making and other decorations. These assorted coloured stars are 14mm diameter and come in packs of 90 stars.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
