People who bought this also bought
-
Product Code: 87248227 Stock Available
-
Product Code: 88936954 Stock Available
-
Product Code: 82912924 Stock Available
-
Product Code: 297595394 Stock Available
-
Product Code: 88935014 Stock Available
-
Product Code: 2962044168 Stock Available
-
Product Code: 84410112323 Stock Available
-
Product Code: A4PAP3150 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | HL-2140, HL-2150N, HL-2170W, DCP-7030, DCP-7040, DCP-7045N, MFC-7320, MFC-7440N, MFC-7840W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Country of origin | China |
| Width | 195 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 360 mm |
| Weight | 585 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 195 x 365 x 120 mm |
| Package weight | 1.01 kg |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Products per pallet | 180 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.7 cm |
| Pallet gross weight | 243.6 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 1500 pages |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
