People who bought this also bought
-
Product Code: 50498621 Stock Available
-
Product Code: 5008363388 Stock Available
-
Product Code: F9001476 Stock Available
-
Elba Ultimate Polypro Linking Lateral File Polypropylene 15mm V-base A4 Blue Ref 100330583 [Pack 25]Product Code: 40505232 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Size | A4/Foolscap |
| Capacity | 30mm |
| Form | Extra Capacity Files |
| For Use In | Cupboards |
| Dimensions | 280x275mm |
| Runner Width | 275mm |
| Manufacturer | Hamelin |
| Material | Polypropylene |
| Warranty | 5 Years |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Accessories |
Description
These Elba Ultimate lateral suspension files are made from 0.5mm polypropylene with reinforced ridged bases for durability. Suitable for filing A4 sized documentation, these suspension files feature a 30mm base for storage of up to 300 sheets. Supplied in a pack of 25 blue files.
Alternative Products
-
Elba Ultimate Polypro Linking Lateral File Polypropylene 15mm V-base A4 Blue Ref 100330583 [Pack 25]Product Code: 40505232 Stock Available
