People who bought this also bought
-
Product Code: 32450915 Stock Available
-
Product Code: EP64534111 Stock Available
-
Elba Lever Arch File Laminated Gloss Finish 70mm Capacity Paper on Board A4 Light Blue Ref 400132438Product Code: 10421493 Stock Available
-
Product Code: 40714285 Stock Available
-
Product Code: HPCB540AD
-
Product Code: A4PAP3165 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-C5790DWF\n- WorkForce Pro WF-C5710DWF\n- WorkForce Pro WF-C5290DW\n- WorkForce Pro WF-C5210DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 5000 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 38.1 ml |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | C13T945240 |
| Country of origin | China |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package width | 35 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 0.21 g |
| Package type | Box |
| Certification | CE |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
