People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Size | 30-38mm |
| Environment Support | 100% Recyclable |
| Form | Fastener |
| Dimensions | 100x100x70mm |
| Country of Origin | Germany |
| Manufacturer | Laurel |
| Material | Plastic |
| Weight | 140g |
Product Information
| Brand | Laurel |
| Type | Mailing Pouches |
Description
Strong plastic magnetic media-safe fastener for postal bags. Two-position fixing. Reusable, for fastening bags, tying cables together, holding punched papers and many other uses. Assorted colours: white, black, red, blue, green, yellow. Quantity 125.
