- With labelling pocket on front and additional spine label.
- With fastening clip.
- Available in 3 widths capacities: 25 mm (250 sheet); 40 mm (400 sheet) or 60 mm (600 sheet).
- Assorted pack contain: 3 x clear; 3 x blue; 2 x turquoise; 2 x pink.
- With labelling pocket on front and additional spine label
- With fastening clip
- Available in 3 widths/capacities: 25 mm (250 sheet), 40 mm (400 sheet) or 60 mm (600 sheet)
- Assorted pack contain: 3 x clear, 3 x blue, 2 x turquoise, 2 x pink
<
>
Rexel Ice Document Box Polypropylene 40mm A4 Translucent Clear Ref 2102029 [Pack 10]
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Size | A4 |
| Country of Origin | China |
| Closure | Push Lock Closure |
| Capacity | 400 sheets |
| Dimensions | 336x261x40mm |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Material | Polypropylene |
| Spine Width | 40mm Spine |
| Weight | 210g |
Product Information
| Brand | Rexel |
| Type | Box File |
Description
With contemporary styling, the Rexel Ice Document Box keeps filing simple, smart and safe. It is lightweight and durable with a fastening clip and handy label pockets on the front and spine for personalisation. Supplied in a pack of 10, these A4 document boxes are clear with a 40mm spine.
Alternative Products
-
Product Code: 80391396 Stock Available
-
Product Code: 730475166 Stock Available
-
Product Code: 70604824 Stock Available
-
Product Code: 127510130 Stock Available
-
Product Code: 6965208 Stock Available
-
Product Code: 1098537 Stock Available
-
Product Code: 1098458 Stock Available
-
Product Code: 320238
-
Product Code: 32023039 Stock Available
-
Product Code: 32024034 Stock Available
-
Product Code: 320990286 Stock Available
-
Product Code: 32109513 Stock Available
-
Product Code: 24395841 Stock Available
