- Dimensions: 45.7 x 25.4mm
- Colour: white
- Ideal for use as barcode, price or return address labels
- Smudge free technology
- Template software is available online
- Compatible with inkjet printers
- Adhesive mini labels ideal for files, folders and boxes
- 25 sheets of 40 labels (1000 total)
<
>
Avery Mini Multipurpose Labels Inkjet 40 per Sheet 45.7x25.4mm White Ref J8654-25 [1000 Labels]
143 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Labels Per Sheet | 40 per Sheet |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Dimensions | 215x10x325mm |
| For Copiers | No |
| For Inkjet Printers | Yes |
| For Laser Printers | No |
| Label Size | 45.7x25.4mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Sheets Or Rolls | A4 Sheets |
| Weight | 0.35kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
These Avery mini labels are ideal for use as return address labels, as well as marking and organising documents. For use with your inkjet printer, the labels feature jam free printing for reliable results every time. These mini labels measure 45.7 x 25.4mm. This pack contains 25 A4 sheets, with 40 white labels per sheet (1000 labels in total).
Alternative Products
-
Product Code: 301354551 Stock Available
-
Product Code: 319354292 Stock Available
-
Product Code: 3013552 Stock Available
-
Product Code: 402053751 Stock Available
-
Product Code: 842591220 Stock Available
-
Product Code: 842427140 Stock Available
-
Product Code: 842435327 Stock Available
-
Product Code: 42137695 Stock Available
-
Product Code: 403906610 Stock Available
-
Product Code: 57224655 Stock Available
-
Product Code: 403907875 Stock Available
-
Product Code: 8426051 Stock Available
-
Product Code: 842419201 Stock Available
-
Product Code: 5721733 Stock Available
-
Product Code: 30136515 Stock Available
-
Product Code: 307555189 Stock Available
-
Product Code: 87903755 Stock Available
