People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax ribbon |
| Page yield | 144 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | FAXT72 / FAXT74 / FAXT76 / FAXT78 / FAXT7 Plus / FAXT92 / FAXT94 / FAXT96 / FAXT98 / FAXT102 / FAXT104 / FAXT106 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 48 mm |
| Depth | 48 mm |
| Height | 224 mm |
| Weight | 188 g |
| Package weight | 212 g |
| Products per pallet | 2592 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.7 cm |
| Pallet gross weight | 622.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 216 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
