Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax ribbon |
| Page yield | 420 pages |
| Compatibility | Brother FAX-1010, FAX-1020, FAX-1030, FAX-1020e, FAX-1030e, FAX-1020Plus, FAX-1030Plus |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Width | 50 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 771 g |
| Package weight | 848 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 324 pc(s) |
| Pallet gross height | 8.85 cm |
| Pallet gross weight | 330.1 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
