- Dimensions: 330x421x1249mm
- Strong base for extra stability
- Sleek design with brushed silver finish
- Supplied flat-packed: light assembly required
- 6 x A4 compartments
<
>
Deflecto Contemporary Literature Display Flr Stand 6x A4 Pkts 375x380x1260mm Slv Ref DE693145
16 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | WxDxH: 375x380x1260mm |
| Dimensions (WxDxH) | 380x1250x420mm |
| Capacity/Pockets | 6 Pockets |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Material | Aluminium/Acrylic |
| Orientation | Portrait |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Weight | 10.36kg |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Floor Standing |
Description
If your workplace has promotions and notices to share, this 6-pocket floor stand from Deflecto is an ideal choice. With six separate compartments, all of which are A4 in size, it is ideal for promoting your company in your reception or lobby. The frosted plastic adds a professional-looking finish. A sturdy base ensures durable and reliable support, with a brushed aluminium finish and sleek design that will suit any environment.
Alternative Products
-
Product Code: 165015
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: 401946928 Stock Available
-
Product Code: MF23966
-
Product Code: MF23965
-
Product Code: MF20370
-
Product Code: 86720910 Stock Available
-
Product Code: MF20364
-
Product Code: 4042298
-
Product Code: MF88063
-
Product Code: 80628511 Stock Available
