- Single A4 connectable literature holder
- Modular construction allows an indefinite number of combinations
- Can be joined side by side and/or staggered, one behind the other
- Can be used as a table-top holder or wall mounted
- Short feet (available separately) for table-top mounting
- Cost effective and versatile system
- Save space by wall mounting
- Get creative with your own configurations
<
>
Literature Holder Connectable Modular Wall Mountable A4 Clear
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 228x285x50mm |
| Dimensions | WxDXH: 227x34x284mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Material Thickness | 3mm |
| Orientation | Portrait |
| Pocket Size | A4 |
| Material | Polystyrene |
| Weight | 230g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
These Connectable literature holders are made of clear acrylic to give full visibility of your literature. The modular construction allows you to slot multiple units together if you have a number of different leaflets, brochures or catalogues to display, and the holders can either be displayed on table tops by purchasing short feet (165031), or otherwise wall mounted.
Consumer Delivery Expectation: Next working day
Alternative Products
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: 401946928 Stock Available
-
Product Code: MF23966
-
Product Code: MF23965
-
Product Code: MF20370
-
Product Code: 86720910 Stock Available
-
Product Code: MF20364
-
Product Code: 4042298
-
Product Code: MF88063
-
Product Code: 80628511 Stock Available
-
Product Code: 401953216 Stock Available
