People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Size | A4 |
| Document Size | A4 |
| Country of Origin | Portugal |
| Diameter/Spine Width | 12mm |
| Dimensions | 124x321x281mm |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Material | Metal |
| Max Capacity | 115 Sheets |
| Weight | 887g |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Spines & Combs |
Sustainability
Description
Create stylish, bound documents and reports with this pack of flexible and robust 12mm GBC binding wires. Made from tough metal to create a double wire construction, these binding wires allow 360 degree rotation of pages and enable them to lie flat for photocopying and note taking. Compatible with GBC multi-functional binding machines, these A4 (21 ring) combs are capable of binding up to 130 sheets. This pack contains 100 black binding wires.
