- 5 Star™ Office Presentation Binders, provide a good value, quality option for professional presenting
- Polypropylene
- Plastic pockets with Inserts
- Clear pockets on spine and front cover for personalisation
- Made from heavyweight polypropylene over board
- Extra wide for use with punched pockets
- Size: A4
<
>
5 Star Office A4 Presentation Ring Binder Polypropylene 25mm 4D-Ring White [Pack 10]
1 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Ring Type | D-Ring |
| Size | A4 |
| Dimensions | 259x317x45mm |
| Capacity | 250 Sheets |
| Clear Pocket | Spine and Front Cover |
| Number Of Rings | 4 Ring |
| Orientation | Portrait |
| Material | PP On Board |
| Manufacturer | The OT Group |
| Spine Width | 45mm Spine |
| Weight | 390g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Binder |
Description
5 Starâ„¢ Office Presentation Binders, provide a good value, quality option for professional presenting. They are extra wide format for use with punched pockets and made from a heavyweight polypropylene over board for strength and durability. Clear pockets on spine and front cover for personalisation.
Alternative Products
-
Product Code: 93313514 Stock Available
-
Product Code: 93312727 Stock Available
-
Product Code: 93311938 Stock Available
-
Product Code: 93310139 Stock Available
-
Product Code: 93305413 Stock Available
-
Product Code: 93303813 Stock Available
-
Product Code: 93303174 Stock Available
-
Product Code: 93302312 Stock Available
-
Product Code: 93301539 Stock Available
-
Product Code: 93300791 Stock Available
-
Product Code: 93300428 Stock Available
-
Product Code: 69199X39 Stock Available
-
Product Code: 69200624 Stock Available
-
Product Code: 2333668 Stock Available
-
Product Code: 40049175 Stock Available
-
Product Code: 62731922 Stock Available
-
Product Code: ES4976043 Stock Available
-
Product Code: 86622943 Stock Available
