- Labels virtually disappear when applied
- Great for light coloured envelopes for that printed-on look
- Label sizes perfectly optimised for all standard envelopes
- Compatible with most mass mailing platforms
- Print your labels with FREE Avery Design & Print online label creator. Visit avery.co.uk/print
<
>
Avery Inkjet Mini Label 38.1x21.2mm 65 Per A4 Sheet Clear (Pack 1625 Labels) J8551-25
18 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Labels Per Sheet | 65 per Sheet |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Dimensions | 215x10x325mm |
| For Inkjet Printers | Yes |
| Label Size | 38.1x21.2mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Sheets Or Rolls | A4 Sheets |
| Weight | 370g |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Sustainability
Description
Make undelivered mail a thing of the past by adding your return address to your mailings. Avery Clear Mini Address Labels are a great little way to ensure undelivered mail is returned to the sender. These small sized transparent labels come in 65 labels per sheet dedicated for use in your inkjet printer. They will look sharp and smart on the back of your envelopes and let the colour of your envelopes shine through.
You can easily create your return address labels using our free template software, Avery Design & Print. Also why not try our mini labels for labelling files and folders even product labelling
Alternative Products
-
Product Code: 301354549 Stock Available
-
Product Code: 319354291 Stock Available
-
Product Code: 402053750 Stock Available
-
Product Code: 842591219 Stock Available
-
Product Code: 842427133 Stock Available
-
Product Code: 842435314 Stock Available
-
Product Code: 42137695 Stock Available
-
Product Code: 403906611 Stock Available
-
Product Code: 57224650 Stock Available
-
Product Code: 403907875 Stock Available
-
Product Code: 8426051 Stock Available
-
Product Code: 842419199 Stock Available
-
Product Code: 842613140 Stock Available
-
Product Code: 5721733 Stock Available
-
Product Code: 30136515 Stock Available
-
Product Code: 307555186 Stock Available
-
Product Code: 87903744 Stock Available
