People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | A4 |
| Document Size | A4 |
| Dimensions | 322x138x64mm |
| Country of Origin | Portugal |
| Diameter/Spine Width | 5mm |
| Material | Metal |
| Max Capacity | 45 Sheets |
| Recycled Product | Up To 50% Recycled Material |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Weight | 500g |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Spines & Combs |
Sustainability
Description
GBC Wire binding elements Combine the strength of wire and the convenience of flat page opening, wire binding is the perfect way to finish those important documents. Giving the user that professional bound finish.
Consumer Delivery Expectation: Next working day
Alternative Products
-
Product Code: 40583805 Stock Available
-
Product Code: 40583148 Stock Available
-
Product Code: 40582767 Stock Available
-
Product Code: 405828284 Stock Available
-
Product Code: 85455745 Stock Available
-
Product Code: 8545493 Stock Available
-
Product Code: 40584034 Stock Available
-
Product Code: 8546032 Stock Available
-
Product Code: 8545813 Stock Available
-
Product Code: 8546111 Stock Available
-
Product Code: 8546385 Stock Available
-
Product Code: 4146007 Stock Available
-
Product Code: 405830525 Stock Available
