- Individual sachet sticks
- Pack of 200
- Caffeine free
- Simply empty the sachet into a cup, add hot water and milk or sugar to taste, then stir
- Ideal for reception areas and meeting rooms
- Robust, bold flavours
- Cuts down on waste and spoilage
- Handy individual servings in portable sachets
<
>
Nescafe Original Instant Coffee Granules Decaffeinated Stick Sachets [Pack 200]
325 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Decaffeinated | Yes |
| Eco-Aware | Yes |
| Pack Type | Sachets |
| Pack Size | 1.8g |
| Environment Support | 100% sustainably sourced beans |
| Filter Or Instant | Instant Coffee |
| Dimensions (WxDxH) | 250x142x144mm |
| Coffee Type/Flavour | Original |
| Coffee Style | Instant Coffee |
| Manufacturer | Nestle |
| Weight | 579g |
Product Information
| Brand | Nescafe |
| Type | Coffee & Syrups |
Description
Nescafe One Cup Sachets each contain just the right amount for a delicious cup of morning or afternoon coffee. Simply empty the sachet into a cup, add hot water and milk or sugar to taste, then stir. Nescafe Decaffeinated Coffee has all the robust, bold flavours of an invigorating cup of coffee without any of the caffeine. These individual sachets are ideal for catering, meeting rooms and breakout areas. This pack contains 200 sticks.
Alternative Products
-
Product Code: SKU-960457
-
Product Code: 4093011
-
Product Code: 85717312 Stock Available
-
Product Code: 409160537 Stock Available
-
Product Code: 3904346042 Stock Available
-
Product Code: 83031310 Stock Available
-
Product Code: 390002232 Stock Available
-
Product Code: 4104575
-
Product Code: 30051325 Stock Available
-
Product Code: 300512216 Stock Available
-
Product Code: 3911016995 Stock Available
-
Product Code: 3911291798 Stock Available
-
Product Code: 390423969 Stock Available
-
Product Code: 80201875 Stock Available
-
Product Code: 391110367 Stock Available
-
Product Code: 3910803681 Stock Available
-
Product Code: 391071764 Stock Available
-
Product Code: 301920638 Stock Available
-
Product Code: 882542
-
Product Code: 882526
