- Pack of 600 labels
- Colour: white
- Size: 99.1 x 93.1mm
- 100 sheets, 6 labels per sheet
- QuickDRY technology for smudge free printing
- For use with inkjet printers
<
>
Avery Quick DRY Parcel Labels Inkjet 6 per Sheet 99.1x93.1mm White Ref J8166-100 [600 Labels]
45 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Labels Per Sheet | 6 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| For Inkjet Printers | Yes |
| For Laser Printers | No |
| For Copiers | No |
| Form | A4 Sheets |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 220x20x310mm |
| Label Size | 99.1x93.1mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Material | Paper |
| Weight | 1.15kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Large Labels |
Description
For use with inkjet printers, these Avery parcel labels feature QuickDry technology for smudge free printing. Each white label measures 99.1 x 93.1mm. This pack contains 100 A4 sheets, with 6 labels per sheet (600 labels in total).
Alternative Products
-
Product Code: 39066240 Stock Available
-
Product Code: 82798313 Stock Available
-
Product Code: AV10623139 Stock Available
-
Product Code: AV8150917 Stock Available
-
Avery Parcel Labels Laser Jam-free 1 per Sheet 199.6x289.1mm Opaque White Ref L7167-500 [500 Labels]Product Code: 31771936 Stock Available
-
Product Code: 31772247 Stock Available
-
Product Code: 905084137 Stock Available
-
Product Code: 403863711 Stock Available
-
Product Code: 307553171 Stock Available
-
Avery Parcel Labels Laser Jam-free 2 per Sheet 199.6x143.5mm Opaque White Ref L7168-250 [500 Labels]Product Code: 340690163 Stock Available
-
Product Code: 307550252 Stock Available
-
Avery Parcel Labels Laser Jam-free 1 per Sheet 199.6x289.1mm Opaque White Ref L7167-100 [100 Labels]Product Code: 307540171 Stock Available
-
Product Code: 307530166 Stock Available
