- Semi-transparent with coloured tips
- Includes handy Post-it Index Dispenser
- This pack contains 12 dispensers, with 50 purple tabs per dispenser (600 tabs in total)
- Colour: Purple
- Size: 25.4x43.2mm
- Removable adhesive for easy re-positioning
- Highlight important information or mark pages
- Pack of 12
<
>
Post-it Index Flags 50 per Pack 25mm Purple Ref 680-8 [Pack 12]
49 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Purple |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 69x100x6mm |
| Label size | 25x43mm |
| Manufacturer | 3M |
| Printed | No |
| Weight | 12g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
Post-it Index Tabs provide an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust them as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. With coloured tips and a semi-transparent design, you can mark areas on the page without obscuring text. These tabs include a handy dispenser for instant access.
Alternative Products
-
Product Code: 381005485 Stock Available
-
Product Code: 9341981343 Stock Available
-
Product Code: 3M93619
-
Product Code: 723095118 Stock Available
-
Product Code: 300353132 Stock Available
-
Product Code: 3003544 Stock Available
-
Product Code: 30001136 Stock Available
-
Product Code: 300013275 Stock Available
-
Product Code: 86414558 Stock Available
-
Product Code: 3M96809302 Stock Available
-
Product Code: 081635336 Stock Available
-
Product Code: 182414
-
Product Code: 308434636 Stock Available
-
Product Code: 4016438459 Stock Available
-
Product Code: 1824301 Stock Available
