- Removable adhesive for easy repositioning
- Size: 25mm (1 inch)
- Highlight important information or mark pages
- Durable design for long lasting use
- Semi-transparent with coloured tips
- Pack of 66
- Colour: Red, Green and Blue
<
>
Post-it Index Tabs Lined Strong 25mm Assorted Green Blue Red Ref 686L-GBR [Pack 66]
58 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 140x70x10mm |
| Printed | No |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x38mm |
| Weight | 25g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
This Post-it Strong Index provides an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust the index tabs as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. With coloured tips (red, blue, and green) and a semi-transparent design, you can mark areas on the page without obscuring text. The durable, extra thick tabs are designed for long lasting use. The index tabs measure 25mm (1 inch) and come in red, green and blue. This pack contains 66 index tabs.
Alternative Products
-
Product Code: 934193
-
Product Code: 9341981343 Stock Available
-
Product Code: 32472649 Stock Available
-
Product Code: 300353132 Stock Available
-
Product Code: 3003544 Stock Available
-
Product Code: 30001136 Stock Available
-
Product Code: 300013275 Stock Available
-
Product Code: 3M96809302 Stock Available
-
Product Code: 182414
-
Product Code: 308434636 Stock Available
-
Product Code: 4016438459 Stock Available
-
Product Code: 1824301 Stock Available
