- Pack of 66
- Colour: Pink, Green and Orange
- Durable design for long lasting use
- Full colour for bright marking
- Highlight important information or mark pages
- Removable adhesive for easy repositioning
- Size: 25mm (1 inch)
<
>
Post-it Index Strong 25mm Assorted Pink Green and Orange Ref 686-PGO [Pack of 66 Tabs]
4 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 140x70x10mm |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x38mm |
| Printed | No |
| Weight | 23g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
This Post-it Strong Index provides an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust the index tabs as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. These full colour, 25mm (1 inch) tabs also feature a writable surface for adding a note - great for providing tabbed separations in big files. The durable, extra thick tabs are designed for long lasting use. This pack contains 66 index tabs in pink, green and orange.
Alternative Products
-
Product Code: 93545812 Stock Available
-
Product Code: 938233215 Stock Available
-
Product Code: 9341981343 Stock Available
-
Product Code: 32472649 Stock Available
-
Product Code: 300353132 Stock Available
-
Product Code: 30001136 Stock Available
-
Product Code: 300013275 Stock Available
-
Product Code: 86414558 Stock Available
-
Product Code: 3M96809302 Stock Available
-
Product Code: 182414
-
Product Code: 308434636 Stock Available
-
Product Code: 4016438459 Stock Available
-
Product Code: 1824301 Stock Available
