- Colourful and bright page markers are easy to spot and easy to write on
- Post-it® Page Markers are made with PEFC certified paper fibres, coming from sustainably managed forests and controlled sources (PEFC 15-31-0134)
- These Page Markers stick securely, are repositionable and remove cleanly to avoid document damage
- Post-it® Notes Markers make it simple to mark, flag or colour code important information
<
>
Post-it Note Markers 50 each of Blue Yellow Pink and Green Ref 6704U [Pack 4]
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Environment Support | PEFC certified |
| Dimensions | 20x38mm |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Printed | No |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x38mm |
| Weight | 15g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Index |
Description
Mark pages in books or colour-code important information with Post it® Page Markers.
These note markers are perfect for getting notes or files organised, helping you to find key information quickly and easily. Whether you're temporarily marking pages in text books or colour-coding your work, these small sticky notes make life a whole lot easier. They’re repositionable, easy to write on and recyclable too.
Post-it® note markers are made with PEFC certified paper fibres, coming from sustainably managed forests and controlled sources.
Alternative Products
-
Product Code: 9341981343 Stock Available
-
Product Code: 32472649 Stock Available
-
Product Code: 300353132 Stock Available
-
Product Code: 3003544 Stock Available
-
Product Code: 30001136 Stock Available
-
Product Code: 300013275 Stock Available
-
Product Code: 86414558 Stock Available
-
Product Code: 3M96809302 Stock Available
-
Product Code: 182414
-
Product Code: 308434636 Stock Available
-
Product Code: 4016438459 Stock Available
-
Product Code: 1824301 Stock Available
